L-07C43NJV6T
CER INDUCTOR 43NH 0402
product image
L-07C43NJV6T Picture
SeekIC No. : 003462692 Detail
L-07C43NJV6T: CER INDUCTOR 43NH 0402
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L-07C43NJV6T
Quick Details
Series: - Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 43nH Current: 150mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Ceramic Tolerance: ±5%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 1.3 Ohm Max Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 1.3GHz Material - Core: Ceramic
Package / Case: 0402 (1005 Metric) Mounting Type: Surface Mount
Description
Current: 150mA
Type: Ceramic
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
DC Resistance (DCR): 1.3 Ohm Max
Frequency - Self Resonant: 1.3GHz
Inductance: 43nH
Parameters:
Technical/Catalog InformationL-07C43NJV6T
VendorJohanson Technology Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance43nH
Tolerance±5%
TypeCeramic
Current 150mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq1.3GHz
DC Resistance (DCR)1.300 Ohm Max