L-07C47NKV6T
CER INDUCTOR 47NH 0402
product image
L-07C47NKV6T Picture
SeekIC No. : 003463141 Detail
L-07C47NKV6T: CER INDUCTOR 47NH 0402
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L-07C47NKV6T
Quick Details
Series: - Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 47nH Current: 150mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Ceramic Maximum Operating Temperature : + 140 C
Tolerance: ±10% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 1.3 Ohm Max Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 1.2GHz Material - Core: Ceramic
Package / Case: 0402 (1005 Metric) Mounting Type: Surface Mount
Description
Current: 150mA
Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: -
Type: Ceramic
Shielding: Unshielded
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
DC Resistance (DCR): 1.3 Ohm Max
Inductance: 47nH
Frequency - Self Resonant: 1.2GHz
Tolerance: ±10%
Material - Core: Ceramic
Packaging: Tape & Reel (TR)
Series: -
Manufacturer: Johanson Technology Inc
Parameters:
Technical/Catalog InformationL-07C47NKV6T
VendorJohanson Technology Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance47nH
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
TypeCeramic
Current 150mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq1.2GHz
DC Resistance (DCR)1.300 Ohm Max