L-07C4N3SV4T
CER INDUCTOR 4.3NH 0402
product image
L-07C4N3SV4T Picture
SeekIC No. : 003463144 Detail
L-07C4N3SV4T: CER INDUCTOR 4.3NH 0402
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L-07C4N3SV4T
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 4.3nH Current: 300mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Ceramic Tolerance: ±0.3nH
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 240 mOhm Max Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 6GHz Material - Core: Ceramic
Mounting Type: Surface Mount
Tolerance: ±0.3nH
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 6GHz
Inductance: 4.3nH
Current: 300mA
DC Resistance (DCR): 240 mOhm Max
Material - Core: Ceramic
Packaging: Tape & Reel (TR)
Parameters:
Technical/Catalog InformationL-07C4N3SV4T
VendorJohanson Technology Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance4.3nH
Tolerance±0.3nH
PackagingTape & Reel (TR)
TypeCeramic
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq21GHz