L-07C4N3SV6T
CER INDUCTOR 4.3NH 0402
product image
L-07C4N3SV6T Picture
SeekIC No. : 003463145 Detail
L-07C4N3SV6T: CER INDUCTOR 4.3NH 0402
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L-07C4N3SV6T
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: - Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 4.3nH Current: 300mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Supply Current : 17 mA Type: Ceramic
Tolerance: ±0.3nH Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 240 mOhm Max Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 6GHz Material - Core: Ceramic
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Tolerance: ±0.3nH
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 6GHz
Inductance: 4.3nH
Current: 300mA
DC Resistance (DCR): 240 mOhm Max
Parameters:
Technical/Catalog InformationL-07C4N3SV6T
VendorJohanson Technology Inc (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance4.3nH
Tolerance±0.3nH
PackagingDigi-Reel?
TypeCeramic
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq6GHz
DC Resistance (DCR)240.0 mOhm Max