L-07C56NJV6T
CER INDUCTOR 56NH 0402
product image
L-07C56NJV6T Picture
SeekIC No. : 003466654 Detail
L-07C56NJV6T: CER INDUCTOR 56NH 0402
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L-07C56NJV6T
Quick Details
Series: - Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 56nH Current: 150mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Ceramic Tolerance: ±5%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 2 Ohm Max Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 1.1GHz Material - Core: Ceramic
Package / Case: 0402 (1005 Metric) Mounting Type: Surface Mount
Description
Current: 150mA
Type: Ceramic
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Inductance: 56nH
DC Resistance (DCR): 2 Ohm Max
Material - Core: Ceramic
Packaging: Tape & Reel (TR)
Frequency - Self Resonant: 1.1GHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationL-07C56NJV6T
VendorJohanson Technology Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance56nH
Tolerance±5%
TypeCeramic
Current 150mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq21GHz