L-07C6N8JV4T
CER INDUCTOR 6.8NH 0402
product image
L-07C6N8JV4T Picture
SeekIC No. : 003461458 Detail
L-07C6N8JV4T: CER INDUCTOR 6.8NH 0402
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L-07C6N8JV4T
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 6.8nH Current: 250mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Ceramic Tolerance: ±5%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 320 mOhm Max Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 5GHz Material - Core: Ceramic
Type: Ceramic
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 5GHz
Inductance: 6.8nH
Current: 250mA
DC Resistance (DCR): 320 mOhm Max
Parameters:
Technical/Catalog InformationL-07C6N8JV4T
VendorJohanson Technology Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance6.8nH
Tolerance±5%
TypeCeramic
Current 250mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq21GHz