L-07C82NKV6T
CER INDUCTOR 82NH 0402
product image
L-07C82NKV6T Picture
SeekIC No. : 003466984 Detail
L-07C82NKV6T: CER INDUCTOR 82NH 0402
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L-07C82NKV6T
Quick Details
Series: - Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 82nH Current: 100mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Ceramic Maximum Operating Temperature : + 140 C
Tolerance: ±10% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 2.5 Ohm Max Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 900MHz Material - Core: Ceramic
Package / Case: 0402 (1005 Metric) Mounting Type: Surface Mount
Description
Inductance: 82nH
Mounting Type: Surface Mount
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Current: 100mA
Frequency - Self Resonant: 900MHz
DC Resistance (DCR): 2.5 Ohm Max
Tolerance: ±10%
Parameters:
Technical/Catalog InformationL-07C82NKV6T
VendorJohanson Technology Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance82nH
Tolerance±10%
TypeCeramic
Current 100mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq21GHz