L-07W10NGV4T
WIREWOUND INDUCTOR 10NH 0402
product image
L-07W10NGV4T Picture
SeekIC No. : 003466520 Detail
L-07W10NGV4T: WIREWOUND INDUCTOR 10NH 0402
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L-07W10NGV4T
Quick Details
Series: - Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 10nH Current: 480mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Ceramic Core, Wirewound Tolerance: ±2%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 195 mOhm Max Q @ Freq: 21 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant: 3.9GHz Material - Core: Ceramic
Package / Case: 0402 (1005 Metric) Mounting Type: Surface Mount
Description
Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: -
Shielding: Unshielded
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Frequency - Self Resonant: 3.9GHz
Inductance: 10nH
Tolerance: ±2%
Material - Core: Ceramic
Type: Ceramic Core, Wirewound
Packaging: Tape & Reel (TR)
Current: 480mA
DC Resistance (DCR): 195 mOhm Max
Series: -
Manufacturer: Johanson Technology Inc
Q @ Freq: 21 @ 250MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationL-07W10NGV4T
VendorJohanson Technology Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance10nH
Tolerance±2%
PackagingTape & Reel (TR)
TypeCeramic
Current 480mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq21 @ 250MHz
Self Resonant Freq3.9GHz
DC Resistance (DCR)195.0 mOhm Max