L-07W11NKV4T
WIREWOUND INDUCTOR 11NH 0402
product image
L-07W11NKV4T Picture
SeekIC No. : 003465888 Detail
L-07W11NKV4T: WIREWOUND INDUCTOR 11NH 0402
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L-07W11NKV4T
Quick Details
Series: - Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 11nH Current: 640mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Ceramic Core, Wirewound Tolerance: ±10%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 120 mOhm Max Q @ Freq: 24 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant: 3.7GHz Material - Core: Ceramic
Mounting Type: Surface Mount
DC Resistance (DCR): 120 mOhm Max
Inductance: 11nH
Frequency - Self Resonant: 3.7GHz
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Current: 640mA
Series: -
Manufacturer: Johanson Technology Inc
Q @ Freq: 24 @ 250MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationL-07W11NKV4T
VendorJohanson Technology Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance11nH
Tolerance±10%
TypeCeramic
Current 640mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq24 @ 250MHz
Self Resonant Freq3.7GHz
DC Resistance (DCR)120.0 mOhm Max