L-14C10NJV4T
CER INDUCTOR 10NH 0603
product image
L-14C10NJV4T Picture
SeekIC No. : 003467571 Detail
L-14C10NJV4T: CER INDUCTOR 10NH 0603
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L-14C10NJV4T
Quick Details
Series: - Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 10nH Current: 300mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Supply Current : 17 mA Type: Ceramic
Tolerance: ±5% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 350 mOhm Max Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 3.7GHz Material - Core: Ceramic
Package / Case: 0603 (1608 Metric) Mounting Type: Surface Mount
Description
Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: -
Type: Ceramic
Tolerance: ±5%
Shielding: Unshielded
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tape & Reel (TR)Alternate Packaging
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
DC Resistance (DCR): 350 mOhm Max
Current: 300mA
Inductance: 10nH
Frequency - Self Resonant: 3.7GHz
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Material - Core: Ceramic
Series: -
Manufacturer: Johanson Technology Inc
Parameters:
Technical/Catalog InformationL-14C10NJV4T
VendorJohanson Technology Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance10nH
Tolerance±5%
PackagingTape & Reel (TR)
TypeCeramic
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq3.7GHz
DC Resistance (DCR)350.0 mOhm Max