L-14C18NKV4T
CER INDUCTOR 18NH 0603
product image
L-14C18NKV4T Picture
SeekIC No. : 003461510 Detail
L-14C18NKV4T: CER INDUCTOR 18NH 0603
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L-14C18NKV4T
Quick Details
Series: - Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 18nH Current: 300mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Ceramic Maximum Operating Temperature : + 140 C
Tolerance: ±10% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 500 mOhm Max Q @ Freq: 10 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 2.1GHz Material - Core: Ceramic
Mounting Type: Surface Mount
Inductance: 18nH
DC Resistance (DCR): 500 mOhm Max
Current: 300mA
Frequency - Self Resonant: 2.1GHz
Q @ Freq: 10 @ 100MHz
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Tolerance: ±10%
Parameters:
Technical/Catalog InformationL-14C18NKV4T
VendorJohanson Technology Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance18nH
Tolerance±10%
TypeCeramic
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq12 @ 100MHz
Self Resonant Freq23GHz