L-14C1N8SV4T
CER INDUCTOR 1.8NH 0603
product image
L-14C1N8SV4T Picture
SeekIC No. : 003467558 Detail
L-14C1N8SV4T: CER INDUCTOR 1.8NH 0603
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L-14C1N8SV4T
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: - Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 1.8nH Current: 300mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Supply Current : 17 mA Type: Ceramic
Tolerance: ±0.3nH Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 100 mOhm Max Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 13GHz Material - Core: Ceramic
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Tolerance: ±0.3nH
DC Resistance (DCR): 100 mOhm Max
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Inductance: 1.8nH
Current: 300mA
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Material - Core: Ceramic
Frequency - Self Resonant: 13GHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationL-14C1N8SV4T
VendorJohanson Technology Inc (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance1.8nH
Tolerance±0.3nH
PackagingDigi-Reel?
TypeCeramic
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq12 @ 100MHz
Self Resonant Freq23GHz