L-14C22NKV4T
CER INDUCTOR 22NH 0603
product image
L-14C22NKV4T Picture
SeekIC No. : 003467561 Detail
L-14C22NKV4T: CER INDUCTOR 22NH 0603
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L-14C22NKV4T
Quick Details
Series: - Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 22nH Current: 300mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Ceramic Maximum Operating Temperature : + 140 C
Tolerance: ±10% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 550 mOhm Max Q @ Freq: 10 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 2.1GHz Material - Core: Ceramic
Mounting Type: Surface Mount
Inductance: 22nH
Current: 300mA
DC Resistance (DCR): 550 mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 2.1GHz
Q @ Freq: 10 @ 100MHz
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Tolerance: ±10%
Material - Core: Ceramic
Packaging: Tape & Reel (TR)
Parameters:
Technical/Catalog InformationL-14C22NKV4T
VendorJohanson Technology Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance22nH
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
TypeCeramic
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq10 @ 100MHz
Self Resonant Freq2.1GHz
DC Resistance (DCR)550.0 mOhm Max