L-14C27NKV4T
CER INDUCTOR 27NH 0603
product image
L-14C27NKV4T Picture
SeekIC No. : 003466084 Detail
L-14C27NKV4T: CER INDUCTOR 27NH 0603
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L-14C27NKV4T
Quick Details
Series: - Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 27nH Current: 300mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Ceramic Maximum Operating Temperature : + 140 C
Tolerance: ±10% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 600 mOhm Max Q @ Freq: 10 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 2GHz Material - Core: Ceramic
Mounting Type: Surface Mount
Inductance: 27nH
Frequency - Self Resonant: 2GHz
DC Resistance (DCR): 600 mOhm Max
Current: 300mA
Q @ Freq: 10 @ 100MHz
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Tolerance: ±10%
Parameters:
Technical/Catalog InformationL-14C27NKV4T
VendorJohanson Technology Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance27nH
Tolerance±10%
TypeCeramic
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq10 @ 100MHz
Self Resonant Freq2GHz
DC Resistance (DCR)600.0 mOhm Max