L-14C2N7SV4T
CER INDUCTOR 2.7NH 0603
product image
L-14C2N7SV4T Picture
SeekIC No. : 003466089 Detail
L-14C2N7SV4T: CER INDUCTOR 2.7NH 0603
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L-14C2N7SV4T
Quick Details
Series: - Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 2.7nH Current: 300mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Ceramic Tolerance: ±0.3nH
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 150 mOhm Max Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 8.6GHz Material - Core: Ceramic
Mounting Type: Surface Mount
Tolerance: ±0.3nH
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Inductance: 2.7nH
DC Resistance (DCR): 150 mOhm Max
Current: 300mA
Manufacturer: Johanson Technology Inc
Frequency - Self Resonant: 8.6GHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationL-14C2N7SV4T
VendorJohanson Technology Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance2.7nH
Tolerance±0.3nH
TypeCeramic
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq8.6GHz
DC Resistance (DCR)150.0 mOhm Max