L-14C40NKV4T
CER INDUCTOR 40NH 0603
product image
L-14C40NKV4T Picture
SeekIC No. : 003462655 Detail
L-14C40NKV4T: CER INDUCTOR 40NH 0603
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L-14C40NKV4T
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 40nH Current: 300mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Ceramic Maximum Operating Temperature : + 140 C
Tolerance: ±10% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): - Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: - Material - Core: Ceramic
Package / Case: 0603 (1608 Metric) Mounting Type: Surface Mount
Description
Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: -
Type: Ceramic
Shielding: Unshielded
Mounting Type: Surface Mount
Q @ Freq: -
Current: 300mA
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Tolerance: ±10%
Frequency - Self Resonant: -
Material - Core: Ceramic
Packaging: Tape & Reel (TR)
Series: -
DC Resistance (DCR): -
Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 40nH
Parameters:
Technical/Catalog InformationL-14C40NKV4T
VendorJohanson Technology Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance40nH
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
TypeCeramic
Current 300mA