L-14C4N7KV4T
CER INDUCTOR 4.7NH 0603
product image
L-14C4N7KV4T Picture
SeekIC No. : 003462632 Detail
L-14C4N7KV4T: CER INDUCTOR 4.7NH 0603
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L-14C4N7KV4T
Quick Details
Series: - Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 4.7nH Current: 300mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Ceramic Maximum Operating Temperature : + 140 C
Tolerance: ±10% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 200 mOhm Max Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 5.4GHz Material - Core: Ceramic
Mounting Type: Surface Mount
DC Resistance (DCR): 200 mOhm Max
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Inductance: 4.7nH
Current: 300mA
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant: 5.4GHz
Tolerance: ±10%
Parameters:
Technical/Catalog InformationL-14C4N7KV4T
VendorJohanson Technology Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance4.7nH
Tolerance±10%
TypeCeramic
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq12 @ 100MHz
Self Resonant Freq23GHz