L-14C56NJV4T
CER INDUCTOR 56NH 0603
product image
L-14C56NJV4T Picture
SeekIC No. : 003467566 Detail
L-14C56NJV4T: CER INDUCTOR 56NH 0603
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L-14C56NJV4T
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: - Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 56nH Current: 300mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Supply Current : 17 mA Type: Ceramic
Tolerance: ±5% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 1 Ohm Max Q @ Freq: 12 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 1.1GHz Material - Core: Ceramic
Package / Case: 0603 (1608 Metric) Mounting Type: Surface Mount
Description
Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: -
Type: Ceramic
Tolerance: ±5%
Shielding: Unshielded
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Inductance: 56nH
Current: 300mA
DC Resistance (DCR): 1 Ohm Max
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Q @ Freq: 12 @ 100MHz
Material - Core: Ceramic
Frequency - Self Resonant: 1.1GHz
Series: -
Manufacturer: Johanson Technology Inc
Parameters:
Technical/Catalog InformationL-14C56NJV4T
VendorJohanson Technology Inc (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance56nH
Tolerance±5%
PackagingCut Tape (CT)
TypeCeramic
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq12 @ 100MHz
Self Resonant Freq1.1GHz
DC Resistance (DCR)1.000 Ohm Max