L-14C5N6KV4T
CER INDUCTOR 5.6NH 0603
product image
L-14C5N6KV4T Picture
SeekIC No. : 003467570 Detail
L-14C5N6KV4T: CER INDUCTOR 5.6NH 0603
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L-14C5N6KV4T
Quick Details
Series: - Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 5.6nH Current: 300mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Ceramic Maximum Operating Temperature : + 140 C
Tolerance: ±10% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 250 mOhm Max Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 4.6GHz Material - Core: Ceramic
Mounting Type: Surface Mount
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
DC Resistance (DCR): 250 mOhm Max
Inductance: 5.6nH
Current: 300mA
Frequency - Self Resonant: 4.6GHz
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Tolerance: ±10%
Parameters:
Technical/Catalog InformationL-14C5N6KV4T
VendorJohanson Technology Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance5.6nH
Tolerance±10%
TypeCeramic
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq4.6GHz
DC Resistance (DCR)250.0 mOhm Max