L-14C5N6SV4T
CER INDUCTOR 5.6NH 0603
product image
L-14C5N6SV4T Picture
SeekIC No. : 003461340 Detail
L-14C5N6SV4T: CER INDUCTOR 5.6NH 0603
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L-14C5N6SV4T
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: - Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 5.6nH Current: 300mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Supply Current : 17 mA Type: Ceramic
Tolerance: ±0.3nH Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 250 mOhm Max Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 4.6GHz Material - Core: Ceramic
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Tolerance: ±0.3nH
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
DC Resistance (DCR): 250 mOhm Max
Inductance: 5.6nH
Current: 300mA
Frequency - Self Resonant: 4.6GHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationL-14C5N6SV4T
VendorJohanson Technology Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance5.6nH
Tolerance±0.3nH
TypeCeramic
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq4.6GHz
DC Resistance (DCR)250.0 mOhm Max