L-15C68NJV4E
CER INDUCTOR 68NH 0805
product image
L-15C68NJV4E Picture
SeekIC No. : 004388894 Detail
L-15C68NJV4E: CER INDUCTOR 68NH 0805
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L-15C68NJV4E
Mfg:
Johanson Technology Inc
Parameters:
Technical/Catalog InformationL-15C68NJV4E
VendorJohanson Technology Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance68nH
Tolerance±5%
Package / Case0805 (2012 metric)
PackagingTape & Reel (TR)
TypeCeramic
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq18 @ 100MHz
Self Resonant Freq900MHz
DC Resistance (DCR)800.0 mOhm Max