L-15F10RJV4E
WIREWOUND INDUCTOR 10000NH 0805
product image
L-15F10RJV4E Picture
SeekIC No. : 003458786 Detail
L-15F10RJV4E: WIREWOUND INDUCTOR 10000NH 0805
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L-15F10RJV4E
Quick Details
Series: - Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 10µH Current: 80mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Ferrite Core Tolerance: ±5%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): - Q @ Freq: 60 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant: 11GHz Material - Core: Ferrite
Package / Case: 0805 (2012 Metric) Mounting Type: Surface Mount
Description
Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: -
Tolerance: ±5%
Shielding: Unshielded
Mounting Type: Surface Mount
Current: 80mA
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Inductance: 10µH
Type: Ferrite Core
Material - Core: Ferrite
Packaging: Tape & Reel (TR)
Q @ Freq: 60 @ 500MHz
Series: -
DC Resistance (DCR): -
Manufacturer: Johanson Technology Inc
Frequency - Self Resonant: 11GHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationL-15F10RJV4E
VendorJohanson Technology Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance10H
Tolerance±5%
PackagingTape & Reel (TR)
TypeFerrite Core
Current 80mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq60 @ 500MHz
Self Resonant Freq11GHz