L-15F10RKV4E
WIREWOUND INDUCTOR 10000NH 0805
product image
L-15F10RKV4E Picture
SeekIC No. : 003467649 Detail
L-15F10RKV4E: WIREWOUND INDUCTOR 10000NH 0805
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L-15F10RKV4E
Quick Details
Series: - Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 10µH Current: 80mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Ferrite Core Tolerance: ±10%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 5 Ohm Max Q @ Freq: 10 @ 8MHz
Frequency - Self Resonant: 40MHz Material - Core: Ferrite
Mounting Type: Surface Mount
Current: 80mA
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
DC Resistance (DCR): 5 Ohm Max
Inductance: 10µH
Type: Ferrite Core
Material - Core: Ferrite
Frequency - Self Resonant: 40MHz
Tolerance: ±10%
Manufacturer: Johanson Technology Inc
Q @ Freq: 10 @ 8MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationL-15F10RKV4E
VendorJohanson Technology Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance10H
Tolerance±10%
TypeFerrite Core
Current 80mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq60 @ 500MHz
Self Resonant Freq11GHz