L-15F1R0JV4E
WIREWOUND INDUCTOR 1000NH 0805
product image
L-15F1R0JV4E Picture
SeekIC No. : 003467650 Detail
L-15F1R0JV4E: WIREWOUND INDUCTOR 1000NH 0805
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L-15F1R0JV4E
Quick Details
Series: - Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 1µH Current: 180mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Ferrite Core Tolerance: ±5%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 2.13 Ohm Max Q @ Freq: 35 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant: 200MHz Material - Core: Ferrite
Current - Temperature Rise: -
Tolerance: ±5%
Shielding: Unshielded
Mounting Type: Surface Mount
Current: 180mA
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Inductance: 1µH
Type: Ferrite Core
Material - Core: Ferrite
Frequency - Self Resonant: 200MHz
Packaging: Tape & Reel (TR)
Q @ Freq: 35 @ 50MHz
Series: -
Manufacturer: Johanson Technology Inc
DC Resistance (DCR): 2.13 Ohm Max
Parameters:
Technical/Catalog InformationL-15F1R0JV4E
VendorJohanson Technology Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance1H
Tolerance±5%
TypeFerrite Core
Current 180mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq35 @ 50MHz
Self Resonant Freq200MHz
DC Resistance (DCR)2.130 Ohm Max