L-15F1R2JV4E
WIREWOUND INDUCTOR 1200NH 0805
product image
L-15F1R2JV4E Picture
SeekIC No. : 003467652 Detail
L-15F1R2JV4E: WIREWOUND INDUCTOR 1200NH 0805
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L-15F1R2JV4E
Quick Details
Series: - Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 1.2µH Current: 150mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Ferrite Core Maximum Operating Temperature : + 140 C
Tolerance: ±5% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 2.38 Ohm Max Q @ Freq: 15 @ 8MHz
Frequency - Self Resonant: 200MHz Material - Core: Ferrite
Package / Case: 0805 (2012 Metric) Mounting Type: Surface Mount
Description
Current: 150mA
Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: -
Tolerance: ±5%
Material - Core: Ferrite
Inductance: 1.2µH
Frequency - Self Resonant: 200MHz
Manufacturer: Johanson Technology Inc
DC Resistance (DCR): 2.38 Ohm Max
Q @ Freq: 15 @ 8MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationL-15F1R2JV4E
VendorJohanson Technology Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance1.2H
Tolerance±5%
TypeFerrite Core
Current 150mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq60 @ 500MHz
Self Resonant Freq11GHz