L-15F1R8JV4E
WIREWOUND INDUCTOR 1800NH 0805
product image
L-15F1R8JV4E Picture
SeekIC No. : 003467656 Detail
L-15F1R8JV4E: WIREWOUND INDUCTOR 1800NH 0805
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L-15F1R8JV4E
Quick Details
Series: - Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 1.8µH Current: 120mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Ferrite Core Tolerance: ±5%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 3 Ohm Max Q @ Freq: 15 @ 8MHz
Frequency - Self Resonant: 120MHz Material - Core: Ferrite
Current - Temperature Rise: -
Tolerance: ±5%
Shielding: Unshielded
Mounting Type: Surface Mount
Current: 120mA
DC Resistance (DCR): 3 Ohm Max
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant: 120MHz
Type: Ferrite Core
Material - Core: Ferrite
Inductance: 1.8µH
Manufacturer: Johanson Technology Inc
Q @ Freq: 15 @ 8MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationL-15F1R8JV4E
VendorJohanson Technology Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance1.8H
Tolerance±5%
TypeFerrite Core
Current 120mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq60 @ 500MHz
Self Resonant Freq11GHz