L-15F2R7KV4E
WIREWOUND INDUCTOR 2700NH 0805
product image
L-15F2R7KV4E Picture
SeekIC No. : 003465666 Detail
L-15F2R7KV4E: WIREWOUND INDUCTOR 2700NH 0805
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L-15F2R7KV4E
Quick Details
Series: - Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 2.7µH Current: 100mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Ferrite Core Tolerance: ±10%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 3.5 Ohm Max Q @ Freq: 15 @ 8MHz
Frequency - Self Resonant: 100MHz Material - Core: Ferrite
Mounting Type: Surface Mount
Current: 100mA
DC Resistance (DCR): 3.5 Ohm Max
Frequency - Self Resonant: 100MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance: 2.7µH
Tolerance: ±10%
Manufacturer: Johanson Technology Inc
Q @ Freq: 15 @ 8MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationL-15F2R7KV4E
VendorJohanson Technology Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance2.7H
Tolerance±10%
TypeFerrite Core
Current 100mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq15 @ 8MHz
Self Resonant Freq100MHz
DC Resistance (DCR)3.500 Ohm Max