L-15F3R3JV4E
WIREWOUND INDUCTOR 3300NH 0805
product image
L-15F3R3JV4E Picture
SeekIC No. : 003465667 Detail
L-15F3R3JV4E: WIREWOUND INDUCTOR 3300NH 0805
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L-15F3R3JV4E
Quick Details
Series: - Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 3.3µH Current: 210mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Ferrite Core Tolerance: ±5%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 2.3 Ohm Max Q @ Freq: 15 @ 8MHz
Frequency - Self Resonant: 70MHz Material - Core: Ferrite
Package / Case: 0805 (2012 Metric) Mounting Type: Surface Mount
Description
Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: -
Tolerance: ±5%
Shielding: Unshielded
Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant: 70MHz
Current: 210mA
Inductance: 3.3µH
Type: Ferrite Core
Material - Core: Ferrite
DC Resistance (DCR): 2.3 Ohm Max
Packaging: Tape & Reel (TR)
Series: -
Manufacturer: Johanson Technology Inc
Q @ Freq: 15 @ 8MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationL-15F3R3JV4E
VendorJohanson Technology Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance3.3H
Tolerance±5%
PackagingTape & Reel (TR)
TypeFerrite Core
Current 210mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq15 @ 8MHz
Self Resonant Freq70MHz
DC Resistance (DCR)2.300 Ohm Max