L-15F6R8JV4E
WIREWOUND INDUCTOR 6800NH 0805
product image
L-15F6R8JV4E Picture
SeekIC No. : 003465675 Detail
L-15F6R8JV4E: WIREWOUND INDUCTOR 6800NH 0805
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L-15F6R8JV4E
Quick Details
Series: - Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 6.8µH Current: 130mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Ferrite Core Tolerance: ±5%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 3.2 Ohm Max Q @ Freq: 15 @ 8MHz
Frequency - Self Resonant: 45MHz Material - Core: Ferrite
Current - Temperature Rise: -
Tolerance: ±5%
Shielding: Unshielded
Mounting Type: Surface Mount
Current: 130mA
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Inductance: 6.8µH
Type: Ferrite Core
Material - Core: Ferrite
Frequency - Self Resonant: 45MHz
DC Resistance (DCR): 3.2 Ohm Max
Manufacturer: Johanson Technology Inc
Q @ Freq: 15 @ 8MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationL-15F6R8JV4E
VendorJohanson Technology Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance6.8H
Tolerance±5%
TypeFerrite Core
Current 130mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq15 @ 8MHz
Self Resonant Freq45MHz
DC Resistance (DCR)3.200 Ohm Max