L-15F6R8KV4E
WIREWOUND INDUCTOR 6800NH 0805
product image
L-15F6R8KV4E Picture
SeekIC No. : 003465676 Detail
L-15F6R8KV4E: WIREWOUND INDUCTOR 6800NH 0805
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L-15F6R8KV4E
Quick Details
Series: - Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 6.8µH Current: 130mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Ferrite Core Maximum Operating Temperature : + 140 C
Tolerance: ±10% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 3.2 Ohm Max Q @ Freq: 15 @ 8MHz
Frequency - Self Resonant: 45MHz Material - Core: Ferrite
Mounting Type: Surface Mount
Current: 130mA
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Inductance: 6.8µH
Type: Ferrite Core
Material - Core: Ferrite
Frequency - Self Resonant: 45MHz
Tolerance: ±10%
DC Resistance (DCR): 3.2 Ohm Max
Manufacturer: Johanson Technology Inc
Q @ Freq: 15 @ 8MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationL-15F6R8KV4E
VendorJohanson Technology Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance6.8H
Tolerance±10%
TypeFerrite Core
Current 130mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq60 @ 500MHz
Self Resonant Freq11GHz