L-15F8R2JV4E
WIREWOUND INDUCTOR 8200NH 0805
product image
L-15F8R2JV4E Picture
SeekIC No. : 003465677 Detail
L-15F8R2JV4E: WIREWOUND INDUCTOR 8200NH 0805
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L-15F8R2JV4E
Quick Details
Series: - Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 8.2µH Current: 120mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Ferrite Core Tolerance: ±5%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 3.5 Ohm Max Q @ Freq: 15 @ 8MHz
Frequency - Self Resonant: 40MHz Material - Core: Ferrite
Current - Temperature Rise: -
Tolerance: ±5%
Shielding: Unshielded
Mounting Type: Surface Mount
DC Resistance (DCR): 3.5 Ohm Max
Current: 120mA
Material - Core: Ferrite
Frequency - Self Resonant: 40MHz
Inductance: 8.2µH
Manufacturer: Johanson Technology Inc
Q @ Freq: 15 @ 8MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationL-15F8R2JV4E
VendorJohanson Technology Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance8.2H
Tolerance±5%
TypeFerrite Core
Current 120mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq60 @ 500MHz
Self Resonant Freq11GHz