L-15FR82JV4E
WIREWOUND INDUCTOR 820NH 0805
product image
L-15FR82JV4E Picture
SeekIC No. : 003458740 Detail
L-15FR82JV4E: WIREWOUND INDUCTOR 820NH 0805
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L-15FR82JV4E
Quick Details
Series: - Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 820nH Current: 300mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Ferrite Core Tolerance: ±5%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 1.5 Ohm Max Q @ Freq: 35 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 215MHz Material - Core: Ferrite
Current - Temperature Rise: -
Tolerance: ±5%
Shielding: Unshielded
Mounting Type: Surface Mount
DC Resistance (DCR): 1.5 Ohm Max
Current: 300mA
Material - Core: Ferrite
Inductance: 820nH
Manufacturer: Johanson Technology Inc
Frequency - Self Resonant: 215MHz
Q @ Freq: 35 @ 100MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationL-15FR82JV4E
VendorJohanson Technology Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance820nH
Tolerance±5%
TypeFerrite Core
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq60 @ 500MHz
Self Resonant Freq11GHz