L-15FR82KV4E
WIREWOUND INDUCTOR 820NH 0805
product image
L-15FR82KV4E Picture
SeekIC No. : 003458741 Detail
L-15FR82KV4E: WIREWOUND INDUCTOR 820NH 0805
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L-15FR82KV4E
Quick Details
Series: - Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 820nH Current: 300mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Ferrite Core Tolerance: ±10%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 1.5 Ohm Max Q @ Freq: 35 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 215MHz Material - Core: Ferrite
Mounting Type: Surface Mount
DC Resistance (DCR): 1.5 Ohm Max
Current: 300mA
Material - Core: Ferrite
Inductance: 820nH
Tolerance: ±10%
Manufacturer: Johanson Technology Inc
Frequency - Self Resonant: 215MHz
Q @ Freq: 35 @ 100MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationL-15FR82KV4E
VendorJohanson Technology Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance820nH
Tolerance±10%
TypeFerrite Core
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq35 @ 100MHz
Self Resonant Freq215MHz
DC Resistance (DCR)1.500 Ohm Max