L-15W10NKV4E
WIREWOUND INDUCTOR 10NH 0805
product image
L-15W10NKV4E Picture
SeekIC No. : 003466440 Detail
L-15W10NKV4E: WIREWOUND INDUCTOR 10NH 0805
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L-15W10NKV4E
Quick Details
Series: - Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 10nH Current: 600mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Ceramic Core, Wirewound Tolerance: ±10%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 80 mOhm Max Q @ Freq: 60 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant: 4.8GHz Material - Core: Ceramic
Mounting Type: Surface Mount
Current: 600mA
Inductance: 10nH
Frequency - Self Resonant: 4.8GHz
DC Resistance (DCR): 80 mOhm Max
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Q @ Freq: 60 @ 500MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationL-15W10NKV4E
VendorJohanson Technology Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance10nH
Tolerance±10%
TypeCeramic
Current 600mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq60 @ 500MHz
Self Resonant Freq11GHz