L-15W12NGV4E
WIREWOUND INDUCTOR 12NH 0805
product image
L-15W12NGV4E Picture
SeekIC No. : 003465663 Detail
L-15W12NGV4E: WIREWOUND INDUCTOR 12NH 0805
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L-15W12NGV4E
Quick Details
Series: - Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 12nH Current: 600mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Ceramic Core, Wirewound Tolerance: ±2%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 80 mOhm Max Q @ Freq: 60 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant: 4.1GHz Material - Core: Ceramic
Mounting Type: Surface Mount
Current: 600mA
Inductance: 12nH
DC Resistance (DCR): 80 mOhm Max
Tolerance: ±2%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Q @ Freq: 60 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant: 4.1GHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationL-15W12NGV4E
VendorJohanson Technology Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance12nH
Tolerance±2%
TypeCeramic
Current 600mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq60 @ 500MHz
Self Resonant Freq4.1GHz
DC Resistance (DCR)80.00 mOhm Max