L-15W13NJV4E
WIREWOUND INDUCTOR 13NH 0805
product image
L-15W13NJV4E Picture
SeekIC No. : 003466469 Detail
L-15W13NJV4E: WIREWOUND INDUCTOR 13NH 0805
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L-15W13NJV4E
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 13nH Current: 600mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Ceramic Core, Wirewound Tolerance: ±5%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): - Q @ Freq: 60 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant: - Material - Core: Ceramic
Current - Temperature Rise: -
Tolerance: ±5%
Shielding: Unshielded
Mounting Type: Surface Mount
Current: 600mA
Inductance: 13nH
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant: -
Packaging: Tape & Reel (TR)
Q @ Freq: 60 @ 500MHz
Series: -
DC Resistance (DCR): -
Manufacturer: Johanson Technology Inc
Parameters:
Technical/Catalog InformationL-15W13NJV4E
VendorJohanson Technology Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance13nH
Tolerance±5%
TypeCeramic
Current 600mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq60 @ 500MHz
Self Resonant Freq11GHz