L-15W15NGV4E
WIREWOUND INDUCTOR 15NH 0805
product image
L-15W15NGV4E Picture
SeekIC No. : 003466471 Detail
L-15W15NGV4E: WIREWOUND INDUCTOR 15NH 0805
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L-15W15NGV4E
Quick Details
Series: - Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 15nH Current: 600mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Ceramic Core, Wirewound Tolerance: ±2%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 80 mOhm Max Q @ Freq: 60 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant: 3.6GHz Material - Core: Ceramic
Mounting Type: Surface Mount
Current: 600mA
Inductance: 15nH
DC Resistance (DCR): 80 mOhm Max
Tolerance: ±2%
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant: 3.6GHz
Packaging: Tape & Reel (TR)
Q @ Freq: 60 @ 500MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationL-15W15NGV4E
VendorJohanson Technology Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance15nH
Tolerance±2%
TypeCeramic
Current 600mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq60 @ 500MHz
Self Resonant Freq3.6GHz
DC Resistance (DCR)80.00 mOhm Max