L07P015D15
Industrial Current Sensors 15A 4V
product image
L07P015D15 Picture
SeekIC No. : 002670321 Detail
L07P015D15: Industrial Current Sensors 15A 4V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L07P015D15
Mfg:
Tamura
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Current Rating : 15 A Supply Voltage : 15 V
Description
Sensor/Transducer Type :
Response Time :
Operating Temperature :
Accuracy :
Supply Voltage : 15 V
Current Rating : 15 A
Parameters:
Technical/Catalog InformationL07P015D15
VendorTamura
CategorySensors, Transducers
Package / CaseModule
Voltage - Output±4V
PolarizationBidirectional
Accuracy±1%
Operating Temperature-10°C ~ 80°C
Voltage - Supply-15 V ~ 15 V
Response Time<10s
Sensor TypeOpen Loop Current Transducers
Current - Supply-
Frequency-
Sensitivity-
PackagingBox
Current - Sensing 15A