L12J100E
Wirewound Resistors - Chassis Mount 12watt 100ohm 5%
product image
L12J100E Picture
SeekIC No. : 001287863 Detail
L12J100E: Wirewound Resistors - Chassis Mount 12watt 100ohm 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L12J100E
Mfg:
Ohmite
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Resistance : 100 Ohms Tolerance : 5 %
Power Rating : 12 Watts Temperature Coefficient : 260 PPM / C
Series : 270 Operating Temperature Range : + 25 C to + 350 C
Dimensions : 7.94 mm Dia. x 44.4 mm L Packaging : Bulk
Product : Power Resistors Wirewound Vitreous Enamel
Description
Tolerance : 5 %
Packaging : Bulk
Temperature Coefficient : 260 PPM / C
Series : 270
Operating Temperature Range : + 25 C to + 350 C
Power Rating : 12 Watts
Dimensions : 7.94 mm Dia. x 44.4 mm L
Resistance : 100 Ohms