L200-0IW-40D
Specifications Parameter MAX. Unit Power Dissipation 80 mW Peak Forward Current(1/10 Duty Cycle, 0.1ms Pulse Width) 100 mA Continuous Forward Current 20 mA Derating Linear From 50 0.4 mA/ Reverse Voltage 5 V Electrostatic Discharge (ESD)...
product image
L200-0IW-40D Picture
SeekIC No. : 004388974 Detail
L200-0IW-40D: Specifications Parameter MAX. Unit Power Dissipation 80 mW Peak Forward Current(1/10 Duty Cycle, 0.1ms Pulse Width) 100 mA Continuous Forward Current 20 mA D...
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L200-0IW-40D
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Specifications
Parameter
MAX.
Unit
Power Dissipation
80
mW
Peak Forward Current
(1/10 Duty Cycle, 0.1ms Pulse Width)
100
mA
Continuous Forward Current
20
mA
Derating Linear From 50
0.4
Reverse Voltage
5
V
Electrostatic Discharge (ESD)
150
V
Operating Temperature Range
-20 to +80
Storage Temperature Range
-30 to +100
Lead Soldering Temperature [4mm (.157")From Body]