L79L12ABD-R
Linear Regulators - Standard Neg Vltg regulators
product image
L79L12ABD-R Picture
SeekIC No. : 00505804 Detail
L79L12ABD-R: Linear Regulators - Standard Neg Vltg regulators
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L79L12ABD-R
Mfg:
STMicroelectronics
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Output Type : Fixed Polarity : Negative
Output Voltage : - 12 V Output Current : 0.1 A
Load Regulation : 100 mV Input Voltage MAX : - 35 V
Line Regulation : 250 mV Maximum Operating Temperature : + 125 C
Mounting Style : SMD/SMT Package / Case : SO
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Output Current : 0.1 A
Load Regulation : 100 mV
Polarity : Negative
Input Voltage MAX : - 35 V
Line Regulation : 250 mV
Output Voltage : - 12 V