LB15RKW01-5C24-JF-RO
SW PB ILLUM SPDT MOM RECT RD SLD
product image
LB15RKW01-5C24-JF-RO Picture
SeekIC No. : 004391042 Detail
LB15RKW01-5C24-JF-RO: SW PB ILLUM SPDT MOM RECT RD SLD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LB15RKW01-5C24-JF-RO
Mfg:
NKK Switches of America Inc
  • Qty
  • 1~1
Parameters:
Technical/Catalog InformationLB15RKW01-5C24-JF-RO
CircuitSPDT
Contact Rating @ Voltage3A @ 125VAC
Illumination Type, ColorLED, Red
Illumination Voltage (Nominal)24 VDC
Mounting TypePanel Mount, Snap-In
Switch FunctionOn-Mom
Termination StyleSolder, Quick Connect - .110" (2.8mm)