LB16WKW01-5F12-JB
Pushbutton Switches ON-ON BLK PNL SL 12V GRN LED CLR/WHT CAP
product image
LB16WKW01-5F12-JB Picture
SeekIC No. : 002616623 Detail
LB16WKW01-5F12-JB: Pushbutton Switches ON-ON BLK PNL SL 12V GRN LED CLR/WHT CAP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LB16WKW01-5F12-JB
Mfg:
NKK Switches
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Contact Form : SPDT Switch Function : ON - ON
Current Rating : 3 A Voltage Rating AC : 250 V
Mounting Style : Panel Illumination : Illuminated
Illumination Color : Green IP Rating : IP65
Termination Style : Solder Lug Contact Plating : Silver
Actuator : Round Flammability Rating : UL 94 V-0
Description
Voltage Rating DC :
Power Rating :
Cap Color :
Packaging :
Contact Plating : Silver
Flammability Rating : UL 94 V-0
Contact Form : SPDT
Termination Style : Solder Lug
Actuator : Round
Mounting Style : Panel
IP Rating : IP65
Illumination : Illuminated
Voltage Rating AC : 250 V
Illumination Color : Green
Current Rating : 3 A