LB2012T100K
Common Mode Inductors (Chokes) INDCTR STD WND 0805 10uH 10%
product image
LB2012T100K Picture
SeekIC No. : 001169948 Detail
LB2012T100K: Common Mode Inductors (Chokes) INDCTR STD WND 0805 10uH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LB2012T100K
Mfg:
Taiyo Yuden
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Inductance : 10 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 120 mAmps Maximum DC Resistance : 0.7 Ohms
Self Resonant Frequency : 32 MHz Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 0805 (2012 metric)
Series : LB
Description
Impedance :
Q Minimum :
Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 0805 (2012 metric)
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Tolerance : 10 %
Series : LB
Inductance : 10 uH
Maximum DC Current : 120 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.7 Ohms
Self Resonant Frequency : 32 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationLB2012T100K
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance10H
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 120mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq32MHz
DC Resistance (DCR)910.0 mOhm Max