LC103J2JRA
THERMISTORS 10000 OHM 5%
product image
LC103J2JRA Picture
SeekIC No. : 004157529 Detail
LC103J2JRA: THERMISTORS 10000 OHM 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LC103J2JRA
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product Type : PCB and Cable Equalizer Series: LC
Manufacturer: US Sensor Resistance in Ohms @ 25°C: 10k
Resistance Tolerance: 5% B Value Tolerance: -
B0/50: 3892K B25/50: -
B25/75: - B25/85: -
B25/100: - Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Power - Max: - Length - Lead Wire: 1.50" (38.00mm)
Mounting Type: Through Hole Package / Case: Radial
Description
Resistance in Ohms @ 25°C: 10k
B25/75: -
B25/100: -
Power - Max: -
Packaging: Bulk
B Value Tolerance: -
Mounting Type: Through Hole
Length - Lead Wire: 1.50" (38.00mm)
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Manufacturer: US Sensor
B0/50: 3892K
Resistance Tolerance: 5%