LD025A2R0CAB2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 50V 2pF
product image
LD025A2R0CAB2A Picture
SeekIC No. : 00908017 Detail
LD025A2R0CAB2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 50V 2pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LD025A2R0CAB2A
Quick Details
Capacitance : 2 pF Tolerance : 0.25 pF
Product : MLCCs Tin/Lead Termination
Tolerance : 0.25 pF
Capacitance : 2 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationLD025A2R0CAB2A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance2.0pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±0.25pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C