LD025A2R7BAB2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 2.7PF 50V .1%
product image
LD025A2R7BAB2A Picture
SeekIC No. : 00901126 Detail
LD025A2R7BAB2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 2.7PF 50V .1%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LD025A2R7BAB2A
Quick Details
Capacitance : 2.7 pF Tolerance : 0.1 pF
Product : MLCCs Tin/Lead Termination
Tolerance : 0.1 pF
Capacitance : 2.7 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationLD025A2R7BAB2A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance2.7pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±0.10pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C