LD025A3R0CAB2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 50V 3pF
product image
LD025A3R0CAB2A Picture
SeekIC No. : 00863780 Detail
LD025A3R0CAB2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 50V 3pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LD025A3R0CAB2A
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 3 pF Tolerance : 0.25 pF
Voltage Rating : 50 Volts Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Case Code - in : 0402 Case Code - mm : 1005
Product : MLCCs Tin/Lead Termination Packaging : Reel
Description
Operating Temperature Range :
Product : MLCCs Tin/Lead Termination
Tolerance : 0.25 pF
Capacitance : 3 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationLD025A3R0CAB2A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance3.0pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±0.25pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C