LD025A3R9CAB2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 50volts 3.9pF 0402 C0G
product image
LD025A3R9CAB2A Picture
SeekIC No. : 00898050 Detail
LD025A3R9CAB2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 50volts 3.9pF 0402 C0G
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LD025A3R9CAB2A
Quick Details
Capacitance : 3.9 pF Tolerance : 0.25 pF
Voltage Rating : 50 Volts Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Voltage Rating : 50 Volts
Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Product : MLCCs Tin/Lead Termination
Tolerance : 0.25 pF
Capacitance : 3.9 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationLD025A3R9CAB2A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance3.9pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±0.25pF
Package / Case0402 (1005 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C