LD025A470FAB2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 47PF 50V 1%
product image
LD025A470FAB2A Picture
SeekIC No. : 00898517 Detail
LD025A470FAB2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 47PF 50V 1%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LD025A470FAB2A
Quick Details
Capacitance : 47 pF Tolerance : 1 %
Voltage Rating : 50 Volts Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Voltage Rating : 50 Volts
Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Product : MLCCs Tin/Lead Termination
Tolerance : 1 %
Capacitance : 47 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationLD025A470FAB2A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance47pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±1%
Package / Case0402 (1005 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C